UPCOMING EVENT: Bass Fishing League - 2016 - Lake Okeechobee

circuits

TEAM MEMBER
results

 

Place Team Name College Day 1
WT (Fish)
Day 2
WT (Fish)
Day 1&2
WT (Fish)
Day 3
WT (Fish)
Day 1-3
WT (Fish)
Day 4
WT (Fish)
Day 1-4
WT (Fish)
Winnings
1 SEAN CUMMINS & MAURICE HUDSON JR PENN STATE
2 KAIN FADELEY & SIDNEY HOOVER OHIO STATE
3 GARRETT GODLEWSKI & NATHAN QUINCE SLIPPERY ROCK UNIVERSITY
4 TREVOR GILLETT & LOGAN WILLOUGHBY KENT STATE UNIVERSITY
5 LOGAN POLLMAN & TYLER SHEPPARD SLIPPERY ROCK UNIVERSITY
6 JACOB MILLER & JAYCEN NEWSOME OHIO STATE
7 AARON DAVIS & ANDREW WALKER FAIRMONT STATE UNIVERSITY
8 MARIO CHANCE & STAN MIKETA YOUNGSTOWN STATE UNIVERSITY
9 JARED LATONE & DAKOTA LUKNIS YOUNGSTOWN STATE UNIVERSITY
10 AUSTIN LITTLER & RONALD PENDERS SUNY-BROCKPORT
11 MATTHEW HOLSINGER & DANTE GRAMUGLIA KENT STATE UNIVERSITY
12 JON HERRMAN & TAYLOR WEST PAUL SMITH'S COLLEGE
13 CLAYTON FREY & DEREK HORNER PENN STATE
14 MICHAEL SHUGHART & BRANDEN NEWCOME WEST VIRGINIA UNIVERSITY
15 JOSHUA GREENBERG & MARK SOUTHERN RADFORD UNIVERSITY
16 COREY MILLER & JASON BAILEY BOWLING GREEN STATE UNIVERSITY
17 JUSTIN YECKEL & JESSE YECKEL SAINT VINCENT COLLEGE
18 ERIC LAMB & ZACHARY ASHER KENT STATE UNIVERSITY
19 TIMOTHY VOZZOLA & MICHAEL MESSICK SHENANDOAH UNIVERSITY
20 KIRKLAND PRICE & BAILEY GORDON WEST VIRGINIA UNIVERSITY
21 JACOB JESIONEK & MASON DEJARNETTE OHIO STATE
22 ZACHARY PHILLIPS & MIKE HEALY LIBERTY UNIVERSITY
23 MARCUS SUTTON & ALEX VANNEST WEST LIBERTY UNIVERSITY
24 JARED HAVENAAR & COLLIN JUMP WESTERN MICHIGAN
25 AUSTIN KEPPLER & AUSTIN OCWIEJA SUNY-BUFFALO
26 MATTHEW COMBS & TYLER BARNES WEST VIRGINIA UNIVERSITY
27 JOEL HIXON & EVAN KRETZ SLIPPERY ROCK UNIVERSITY
28 BRIAN VOLKERNICK & CODY RUBNER UNIVERSITY OF MAINE-ORONO
29 MICHAEL DUNN & HENRY COLBERG UNIVERSITY OF PITTSBURGH
30 JORDAN SPIESS & ALEC GABRIEL KENT STATE UNIVERSITY
31 COLIN BOPE & BEN WILEY OHIO STATE
32 RYAN WORTH & ANDRE VICARI RAMAPO COLLEGE
33 DYLAN JACKSON & JOHN TEARE VIRGINIA COMMONWEALTH
34 TIMOTHY CSEPE & JOSHUA GRIFFITHS UNIVERSITY OF AKRON
35 KENNY BENNETT & SETH GIBSON MICHIGAN STATE UNIVERSITY
36 JACK HIPPE III & BRANDON HERZBERG ADRIAN COLLEGE
37 TYLER SMITH & MATT BAKEWELL PENN STATE
38 LUKAS MATT & CALEB KONRAD SUNY - ESF
39 JAMES GRASSI & ALEC ENGLEMAN MANSFIELD UNIVERSITY
40 AUSTIN FRALICK & JASON RICHARDSON ADRIAN COLLEGE
41 MATT WOOLCOCK & THOMAS ARENA WEST CHESTER UNIVERSITY OF PENNSYLVANIA
42 JEFFREY HENDERSON & MATT KAERCHER SLIPPERY ROCK UNIVERSITY
43 BRADLEY MERCIER & DILLON DENNY UNIVERSITY OF AKRON
44 MICHAEL DI ROSATO & KEVIN ARNOLD UNIVERSITY OF AKRON
45 JONATHAN RIPIC & KURT HOEFIG ITHACA COLLEGE
46 CODY NEAL & KYLE BROWN SLIPPERY ROCK UNIVERSITY
47 MILTON SHEESLEY & IAN HARDESTY VIRGINIA TECH
48 JUSTIN BRUNO & CHRIS SLEDZ GRAND VALLEY STATE
49 DALTON BRECKEL & RYAN SHARNAS ADRIAN COLLEGE
50 STEPHEN JESSO & CHRIS TRIANOSKY PENN STATE
51 KEEGAN RUSSELL & NIC RAND LAKE SUPERIOR STATE UNIVERSITY
52 HALEIGH CALDWELL & JEREMY MCLAUGHLIN OHIO STATE
53 TYLER ANDREWS & DANNY SPRAGUE MICHIGAN STATE UNIVERSITY
54 LOUIS MOCNIAK & JOSEPH SEIDITA PENN STATE
55 JAKE DORONY & HUNTER SCHARPHORN LAKE SUPERIOR STATE UNIVERSITY
56 ANTHONY VILLALBA & ROBERT WEBBER UNIVERSITY OF AKRON
57 MATT HUGGLER & JAMES SHANK PENN STATE
58 JAY GRAMLICH & KYLE WALLER OHIO STATE
59 BEN BARRUS & CHASE SERAFIN ADRIAN COLLEGE
60 MATTHEW ROSE & MARC CONCATO RAMAPO COLLEGE
61 JON NIELSEN & JOSH PREPHAN MIAMI UNIVERSITY OF OHIO
62 CLAYTON HATTON & ANTHONY GILMORE SCHOOLCRAFT COMMUNITY COLLEGE
63 MICHAEL WHITACRE & JOHN BELLUARDO OHIO STATE
64 JUSTIN BROWN & BRANDON BISSELL NORTHERN MICHIGAN UNIVERSITY